Projekt instalacji CO, a grzejniki

Byadminx

Projekt instalacji CO, a grzejniki

Obmyślając modernizację instalacji grzewczej, albo zrobienie nowej, potrzebujemy, jak najlepszych rozwiązań. Chcemy, żeby w naszym domu ciepło było równomiernie rozprowadzone po całym mieszkaniu, a grzejniki żeby były jak najlepsze. zatem dobrze dobrać grzejniki do już istniejącej instalacji grzewczej?

Jeśli chodzi nam o sprawność energetyczną, to metal, z jakiego zrobiony jest grzejnik, nie robi praktycznie żadnej różnicy. Jest tak ponieważ zarówno aluminiowe grzejniki członowe, jak i grzejniki stalowe znakomicie transportują ciepło. Nie oznacza to oczywiście, że wszystko jedno, jakie grzejniki wybierzemy bo i tak będzie wspaniale, niekoniecznie. Grzejniki wykonane z aluminium na ogół nie nadają się w instalacji co miedzianej. Producenci grzejników często nie udzielają wtedy poręczenia na taki grzejnik, ponieważ połączenie aluminium i miedzi skutkuje korozją chemiczną. Skutek jest taki, że aluminium się utlenia natomiast złącza gwintowane się rozszczelniają, natomiast miedź śniedzieje. Tego typu instalacje oczywiście się montuje, ale trzeba wtedy zachować pewne zasady, które pozwalają uniknąć szkodliwego oddziaływania na siebie powyższych materiałów.

Nie wszyscy instalatorzy zalecają montaż grzejników aluminiowych w instalacji miedzianej.

Rodzaj instalacji CO

Wybierając kaloryfer trzeba też wziąć pod rozwagę, instalacja jest zamknięta, czy otwarta. Do instalacji otwartej dostaje się powietrze, który z czasem może niszczyć stalowe grzejniki. W takim wypadku, najlepiej będzie zainwestować w grzejniki wykonane z aluminium, gdyż mają zastosowanie zarówno do zamkniętych, jak i otwartych instalacji. Stalowe grzejniki, będą dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na jak najlepszym ich rozłożeniu w mieszkaniu. Wśród stalowych grzejników mamy znakomity wybór wymiarów. Można też kupić krótszy, ale za to grubszy, dzięki czemu zachowamy takie same wydajności, jak w przypadku większego powierzchniowo grzejnika. Wbrew pozorom ma to spore znaczenie, na przykład, gdy pole na grzejnik jest niewielkie, ze względu na umieszczenie go we wnęce.

 

Typowa głowica termostatyczna

Głowica termostatyczna marki Danfoss.

 

Wybierając grzejniki z aluminium nie mamy takiej możliwości. Aby utrzymać zaplanowane parametry grzewcze, musi on po prostu składać się z wystarczającej ilości skręconych ze sobą żeberek. Atutem jest jednak jego niewielka waga. Bez problemu można te grzejniki zdemontować aby je przetransportować w razie renowacji. Wybierając grzejnik, dobrze jest brać pod uwagę projekt instalacji grzewczej. Projekt wyznacza zapotrzebowanie domu na ciepło. Zwykle taki projekt określa też rodzaj grzejników. Jeśli z kolei nie mamy obowiązującego cię projektu, doradźmy się fachowców, którzy montują instalacje co. Najlepszym sposobem na dokonanie indywidualnej oceny, analizy realizacji jest zaproszenie specjalistów bezpośrednio na teren, gdzie będzie się odbywać instalacja, wtedy można najdokładniej ocenić potrzebne prace.

 


Profesjonalne ozonowanie
Thermotronic.pl
ul. Hirszfelda 38/2
55-220 Jelcz Laskowice

Oferta dla Wrocławia i okolic.


Skład opału Skępe
https://lipnowskiopal.pl/kontakt/skepe/
biuro@lipnowskiopal.pl

W ofercie składu opału między innymi: węgiel oraz pellet.


Mieszkania Siechnice
Siechnice, Gimnazjalna 1
tel.: +48 (71) 717 53 00

https://format.wroclaw.pl/nowoczesne-mieszkania

About the author

adminx administrator