Jakie zadaszenie tarasu wybrać?

Byadminx

Jakie zadaszenie tarasu wybrać?

Zastanawiasz się nad budową zadaszenia nad tarasem? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym poruszamy temat zalet zadaszeń tarasów wykonanych z aluminium i poliwęglanu.

Każdy, kto lubi wypoczynek na świeżym powietrzu docenia zadaszenie tarasu. Zapewnia ono korzystanie z tarasu również podczas brzydkiej pogodowej aury – także wtedy, kiedy pada ulewny deszcz. Niektórzy nawet korzystają z relaksu na ogrodzie szczególnie podczas wiosennych lub letnich burz. Ale zadaszenie rzecz jasna może chronić nie tylko przed przeróżnymi opadami , lecz także przed promieniami uv. Półmatowe tafle poliwęglanowe mogą też chronić przed intensywnymi promieniami słońca.

Aluminium w konstrukcjach zadaszeń
Może niektórym aluminium kojarzy się z wyjątkowo słabym i delikatnym materiałem. Owszem, czyste aluminium jest metalem dość plastycznym, ale domieszkowane starannie dobranymi innymi związkami nabiera zupełnie innych, wyjątkowych właściwości. Nowoczesne związki aluminium wykorzystywane w budownictwie są nie tylko wyjątkowo lekkie, lecz także zadziwiająco sztywne i wytrzymałe. Parametry te sprawiają, że w tworzeniu nowoczesnych konstrukcji naprawdę chętnie uwzględnia się różne stopy tego metalu.


Aluboss.pl
Aluminiowe systemy zadaszeń
dzialhandlowy@aluboss.pl
ul. Sowia 2/ 39,
59-300 Lubin

 

 


W przeciwieństwie do stali aluminium nie koroduje pod wpływem wody. Dlatego konstrukcje tego typu nie wymagają tak bardzo czasochłonnej konserwacji powierzchni. Zadaszenia z aluminium zachwycają minimalistycznym, schludnym wyglądem wiele lat. Oczywiście w celu wzmocnienia konstrukcji z uwagi na szczególnie duże obciążenia, wewnątrz aluminiowych profili instaluje się stalowe wkładki.

Zadaszenie aluminium + poliwęglan

Zadaszenie aluminium + poliwęglan

Szkło czy poliwęglan?

Oczywiście sama konstrukcja zadaszenia to nie wszystko. Potrzebne są także płyty, które będą tworzyć dach oraz ewentualnie ściany. W połączeniu z aluminium najczęściej wykorzystuje się szkło vsg lub poliwęglan. Czym różnią się od siebie oba materiały? Szkło jest materiałem naturalnym, znanym nam już od stuleci, natomiast poliwęglan jest typowym materiałem syntetycznym. Płyty wykonane z tych obu substancji są przezroczyste, co nadaje całej konstrukcji niezwykłego uroku, przy czym poliwęglan jest lżejszy i trwalszy niż szkło. Dlatego zazwyczaj najlepszą opcją jest zastosowanie w konstrukcjach aluminiowych poliwęglanu.

About the author

adminx administrator