Jakie rolety wybrać do swojego mieszkania?

Byadminx

Jakie rolety wybrać do swojego mieszkania?

Zastanawiasz się nad wyborem rolety? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym omawiamy rodzaje rolet stosowanych w budownictwie mieszkaniowym. 

W naszym kraju jesteśmy na ogół przyzwyczajeni do stosowania osłon okiennych. Większość z nas nie wyobraża sobie mieszkania, w którym okna są niczym nie zasłonięte – nawet w porze wieczornej i nocnej. Jeśli zatem urządzamy mieszkanie, ważnym elementem całej aranżacji są okna, a dokładnie ich osłony. Jeszcze dwadzieścia czy trzydzieści lat temu wybór był raczej oczywisty – po prostu kupowało się firanki, karnisze i zasłony. Obecnie wybór najróżniejszych osłon okiennych jest już na tyle ogromny, że można zastanowić się nad rozmaitymi innymi opcjami. Coraz bardziej popularne stają się między innymi różnego typu rolety. 

Rolety w salonie i sypialni

Urządzanie mieszkanie w dużej mierze opiera się na aranżacji salonu oraz sypialni. W obu tych pomieszczeniach z powodzeniem możemy zastosować rolety – mogą być one dokładnie takie same. Chociaż w sypialniach wiele osób decyduje się na montaż rolet zaciemniających. Są to zazwyczaj rolety montowane w kasetach i prowadnicach bezpośrednio na ramie okna. Zastosowanie prowadnic sprawia, że między zasłoniętą roletą, a krawędzią okna nie powstają szczeliny. A z kolei wykorzystywany w ich produkcji gruby materiał nie przepuszcza światła. Dzięki temu faktycznie roleta znakomicie nadaje się do zaciemnienia pomieszczenia, a nocą zapewnia dużą dozę prywatności. Wiele osób decyduje się również na połączenie różnego typu osłon okiennych. Bardzo ciekawą i dość często stosowaną opcją jest roleta montowana na ramie okna oraz firany i zasłony – zasłony w takim przypadku zazwyczaj pełnią raczej funkcję dekoracyjną, chociaż oczywiście również można nimi zasłaniać okno. Podwójne przesłonięcie okna zapewnia bardzo dużą prywatność – do tego stopnia, że z zewnątrz może nawet nie być widać, czy w mieszkaniu jest zapalone światło czy nie.

Rolety Kraków

33-385 Kraków, ul. Sąsiedzka 17
tel.: 516 02 75 75
e-mail: rolety@najtanszewewszechswiecie.pl
https://www.najtanszewewszechswiecie.pl/

 

Rolety typu dzień noc

Ciekawym typem rolet są rolety typu dzień noc. Są to rolety o  podwójnym zastosowaniu. Ponieważ są one zbudowane z poziomych ruchomych pasów materiałów, można płynnie regulować naświetlenie mieszkania w trakcie dnia. Z drugiej strony można roletę rozłożyć tak, że całkowicie przesłania okno. Jest to rozwiązanie proste i stosunkowo niedrogie. Wiele osób stosuje rolety dzień noc w kuchni. 

Rolety rzymskie

Nie wszystkie rolety muszą być montowane na ramie okna. Co raz bardziej popularne rolety rzymskie montowane są na wnęce okna, całkowicie ją zasłaniając. Takiego typu roleta znakomicie sprawdza się w ciepłych, przytulnych wnętrzach. Jest ona zbudowana całkowicie inaczej niż pozostałe typy rolet. Roleta rzymska jest zbudowana z kilku połączonych ze sobą po kolei warstw materiału, które w momencie złożenia nakładają się na siebie. Całkowicie złożona roleta rzymska tworzy u góry okna efektowną ozdobę. Rolety rzymskie wspaniale sprawdzają się jako ocieplający wnętrze element dekoracyjny. 

 

Kilka słów o roletach zewnętrznych

W wielu domach jednorodzinnych z powodzeniem wykorzystuje się rolety zewnętrzne. W nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym jest to już w zasadzie absolutny standard. W jakim celu stosuje się rolety zewnętrzne? Głównym powodem jest zabezpieczenie mieszkania przed kradzieżą w czasie, gdy nikogo z domowników nie ma w domu. Wychodząc z domu można zaciągnąć rolety we wszystkich oknach i drzwiach. A ponieważ taka roleta jest bardzo trudna do sforsowania, skutecznie zniechęca potencjalnych złodziei. Z tego względu rolety zewnętrzne nazywane są również roletami antywłamaniowymi. Rolety zewnętrzne mogą również pełnić inne funkcje. Na przykład w sezonie zimowym, można je zamykać w celu obniżenia rachunków za ogrzewanie. Szczególnie przydatna w tym celu jest funkcja automatycznego sterowania roletami poprzez mobilną aplikację. Rolety można zaprogramować tak, że zamykają się same tuż po naszym przyjściu, a przed powrotem któregokolwiek z domowników samoczynnie się otwierają. Dla domowników jest to niezauważalne, a dzięki temu mieszkanie nie wyziębia się tak szybko podczas zimowych mrozów. Podobnie można stosować rolety zewnętrzne, aby chronić mieszkanie przed nagrzewaniem podczas letnich upałów. 

 

Artykuł opracowany przy współpracy z serwisem RoletyPolska.pl. Firma od lat specjalizuje się w dystrybucji rolet okiennych w Krakowie oraz okolicach. 

About the author

adminx administrator